Titel: Als jij van mij was 

Auteur: Christina Erikson

Uitgever: Meulenhoff Boekerij

Bindwijze: Paperback

ISBN: 9789049206864

Prijs: 21,99

 

Dit is waar Als jij van mij was over gaat:

 

Svartå, 1782. De rebelse zestienjarige Christina heeft grote plannen voor het leven dat ze wil leiden in het landhuis dat haar vader net buiten Örebro aan het bouwen is. Ze wordt echter naar Stockholm gestuurd om aan het hof gepresenteerd te worden en een geschikte echtgenoot te vinden. Maar Christina’s hart ligt bij de paarden van het landhuis en bij de zoon van de metselaar, Gustaf.

Eenmaal in Stockholm wordt Christina meegezogen in de intriges rondom de koning en zijn zus. Ondertussen barst er thuis een vete los tussen Svartå’s rentmeester en Gustafs vader, met verschrikkelijke gevolgen. De enige persoon die Christina haar liefdesverdriet kan toevertrouwen is Maja, haar kamenier.

 

Dit is wat ik van Als jij van mij was vond:

Als jij van mij was is het debuut van Christina Erikson, en wat mij betreft een sterk begin van een veelbelovende trilogie. Vanaf de eerste pagina merk je dat Erikson een fijne schrijfstijl heeft: helder, natuurlijk en meeslepend. Ze weet precies genoeg te vertellen om je nieuwsgierig te maken, zonder alles meteen weg te geven. Daardoor blijf je als lezer echt geboeid.

De personages zijn goed uitgewerkt en voelen geloofwaardig aan. Ze maken fouten, twijfelen en groeien, precies zoals mensen in het echte leven ook doen. Vooral de band tussen Christina en Gustaf vond ik mooi beschreven. Ondanks alles wat ze samen meemaken, blijft hun vriendschap overeind. Dat gaf het verhaal extra diepgang.

De balans tussen spanning, emotie en romantiek is iets wat naar mijn mening dit boek sterk maakt. Er gebeurt genoeg om door te willen lezen, maar het wordt nooit te heftig of overdreven. Erikson doseert de spanning op een slimme manier, waardoor het verhaal de hele tijd blijft leven.

Wat ik ook erg tof vond, is dat niet alles wordt uitgelegd. Er blijven dingen open – vragen waar je nog geen antwoord op krijgt. In dit geval werkt dat juist goed, omdat het je nieuwsgierig maakt naar wat er nog gaat komen in de volgende delen.

De setting draagt daar ook aan bij. Erikson weet de omgeving beeldend te beschrijven, waardoor je de sfeer echt kunt voelen. Het voelde bijna alsof ik zelf in Zweden was, en dat is knap, want ik ben er nog nooit geweest ;).

Alles bij elkaar is Als jij van mij was een mooi, evenwichtig en goed geschreven debuut. Het is een boek dat je meeneemt, vol intriges en romantiek. Ik ben erg benieuwd naar het volgende deel!

Beoordeling: 4.5/5 

 

Maak jouw eigen website met JouwWeb